Leelod osalesid järjekordselt Vana-Vigala seminarlaagris, mis leidis aset juba 33. korda. Laagrit alustati pidulikult Kooriühingu lipu heiskamisega “Mesipuu” saatel. Sellele järgnesid töökad proovid koos dirigendi Külli, koori kontsertmeistri Leiu ja hääleseadja Teelega. Pärast õhtusööki toimus Leelode juubelihooaja avakoosolek, kus kinnitati laagrite ajad ning valiti uus häälerühmavanem I aldile, kelleks sai Teisi-Liis. Õhtu lõpetati uute rebaste sõbraliku ristimisega.

Teisipäeva hommikut alustas Teele kogu koori hääleseadega ning sellele järgnesid proovid Leiuga. Proovid olid edukad ning jätkus aega õues päikestki võtta. Peale lõunat tutvustati Laulupidu 2017 neidudekooride repertuaari ning saime ka kuulda Külli dirigeeritavat lugu. Õhtul esines Jazzin Sisters vapustavate lastelaulude seadetega. Pärastpoole valmistati kõik koos isetegevuskava jaoks kroone, mida juhendas Pille-Riin.

Kolmapäeval naases proovidesse Külli ning saabus ka üks uus laulja. Päeva jooksul viimistleti veel viimase võimaluseni isetegevuskava kuni sõideti üheskoos bussiga Kivi-Vigalasse Vigala Maarja kirikusse kuulama HUIK-u. Pärast kontserti joosti võidu bussile, et “Meelejahutaja” ajaks tagasi jõuda. Tehti veel viimane proov üllatusesinejaga ning mindi aulasse. Leelod esinesid kõige viimasena ning olenemata tehnilistest viperustest, sujus esinemine edukalt.

Neljapäeva hommikul võeti üheskoos ette matk laululavale, kus Leelod näitasid lisaks lauluvõimekusele ka füüsilist võimekust. Pärast soojendusjooksu prooviti koorikõla vabas õhus. Pärast lõunat käidi vaatamas Annaliisa Pillaku “Diiva” etendust, millele järgnes loeng “Häälehoid”. Pärast seda hakkasid kiired ettevalmistused õhtuse laululava kontserti tarvis. Kuna seekord olid laagris kohal kõik viis üle-eestilist noortekollektiivi, venis kontsert oodatust pikemaks. See aga kedagi ei morjendanud ning kontsert oli Leelode jaoks edukas. Pimedas istutati traditsiooniliselt “Mesipuu” saatel tamm. Pärast toimus Kooriühingu presidendi pidulik vastuvõtt ning sellele järgnes pärast suurt nurumist ka disko. Öö jooksul tekkis rohkelt alternatiivseid kooslusi, kus öiseid harmooniaid jätkus hommikuni.

Reedel toimus pärast hommikusööki allesjäänutega sõbralik laagrikokkuvõte ja hüvastijätt. Pakiti asjad ning lahkuti bussidega oma pesadesse. Vigala laager on lõppenud.

17.-21. august 2015. Vana-Vigala laager.

17.-21. august 2015. Vana-Vigala laager.