Kõigi üliõpilaste rõõmuks laagerdasime jaanuaris just siis, kui sess oli lõppenud ning sai juba rahulikumalt hingata. Tartus oli meie proovipaigaks juba soe ja tuttav Mart Reiniku kool. Alanud aasta võtsime vastu suure innuga – seda oli vaja, sest uut muusikalist materjali oli palju. 

Reedel käisime kõik muidugi Emajõe kaldal imetlemas ja kuulamas Euroopa kultuuripealinn Tartu2024 avamist. Tänu sellele võib jaanuari laagri tunnuslooks küll nimetada Lonitseera “Kunsti näha”

Laupäeval läks juba tõsiseks partiide õppimiseks. Meie armsad Külli ja Liine tegid altidele ja sopranitele eraldi proove. Vahepeal kiire lõuna ning siis jälle paar tundi intensiivset partiide õppimist, millele järgnes peale õhtusööki veel üks ühine proov, kus päeval õpitu kokku panime. Vastukaaluks oli õhtu rahulik: muidugi toimus traditsiooniline juturing, kus said jagatud kõik põnevad tegemised, reisid ja raamatud, millega talvist koolivaheaega oldi sisustatud. 

Pühapäeval oli meil kaks külalist, Elen Ilves ja Andrus Siimon, kes harjutasid meiega 2025. aasta üldlaulupeo naiskooride laule, mida esitame laulupeo esitluskontserdil 5. mail. Samuti kinnistasime üle kõik uue, mida päev varem õppisime, ja vaatasime üle vanemad lood, mille pidime selleks laagriks pähe õppima. Proov möödus tegusalt, kuni oligi aeg hakata tagasi kodudesse sõitma. 

Seekord me veebruaris ei kohtu – järgmisena näeme märtsis ja üle pika aja hoopis Pärnus! Eks siis näis, mida on suvepealinnal Leelole pakkuda 😉