Üle viie aasta kohtusime sel vihmasel märtsikuul leelodega Pärnus, hubases Rääma põhikoolis. Selleks laagriks olid meil suured plaanid: tegeleda kõigi Kambja kooriakadeemia kava lugudega (mitmed neist pidid meil juba peas olema!). 

Reede õhtul käis meil külas Ode Pürg, kes spontaanselt tegi meiega lisaks 2025. aasta laulupeol juhatatavale loole “Vaata ja sa näed” ka oma arranžeeritud “Kulla kutset”. Viimast oli Odel hea meel koos rütmikaga näha ja kuulda ning ta andis meile paar head nippi. Proov möödus kiires tööhoos: Odega kohtume uuesti mais laulupeo esitluskontserdil. 

Laupäev oli tihe ja täis proove. Harjutasime rütmikat loole “Kulla kutse”, mis nõudis head koordinatsiooni: tegelesimegi hääle tugevuse säilitamisega samal ajal õiges rütmis liigutusi tehes. Ühe osa proovist käis meil külas vilistlane Eneli koos oma õpetaja Triin Kochiga, sest varsti-varsti teeme kaasa Eneli koolieksamil lugudega “Arm ja surm” ja “Laulu lõpetus”. 

Tegelikult oli meil eriline põhjus pidada see laager mitte-nii-suvises suvepealinnas: vaid päev peale laagrit, 18. märtsil möödub 28 aastat meie esimesest proovist – Pärnus! Salvestasimegi laupäeval proovide vahel sünnipäevavideo koos lõbusate mütside ja pasunatega, mis pakkus kõigile rohkelt naeru ja rõõmu. Õhtul maandasime päevapingeid, pannes oma teadmised proovile LEELO ajaloo teemalises Kuldvillaku mängus.

Pühapäevane proov oli kiire ja korralik: vaatasime üle paar Tartu laulupeo lugu, mida eelmisel õhtul ei jõudnud, ning laulsime läbi kogu oma augustis tuleva kontserdi kava. Ja juba jälle oligi aeg seada sammud kodu poole! Seekord pikka puhkust pole, kohtume vaid paari nädala pärast Tallinnas, kus meid ootab ees üks põnev salvestamine ja palju muud huvitavat!