Aasta viimaseks laagriks kogunesime lumisel reede õhtul taas tuttavasse Tallinna Ühisgümnaasiumi saali. Peale lahtilaulmist avastasime, et päkapikud olid meile kõigile toonud ühe armsa käbikujulise meevaha küünla ja Püha Nikolause šokolaadi. Ju siis oleme ikka väga head lapsed olnud! Üllatusest tingitud rõõmsa tujuga oli suurepärane aeg alustada ettelaulmisega lugudele, mis tulid esitusele pühapäevasel jõulukontserdil. Esitasime neli lugu: Armas Maasalo “Tasa, tasa”, Piret Rips-Laulu “Taas talv on tulnud”, Mari Amori “Kuuvikerkaar” ja Urmas Sisaski “Heliseb väljadel”, kus laulis taas soolot meie armas hääleseadja Kädy. Reedel tegimegi proovi ainult jõululauludega ja paralleelselt saime Kädy juures hääleseadet. 

Laupäeval algas meie proov kell 10 Kädy juhendatud lahtilaulmisega. Hommikuses proovi teises pooles liitus meiega ka klaverisaatja Ulla. Koos tegime erilise hoolega tööd looga “Maa Hing”, sest kell 13 liitus meiega loo seade autor Tõnis Kõrvits, kes andis näpunäiteid, mis parandusi esituses sooviks ja kuidas selle looga peaks edasi liikuma. Õhtuses proovis tegime tööd järgmisel aastal kavasse tulevate lugudega. Proovi lõppedes suundusime ühiseks koosolemiseks Külli juurde jutustama ja viineripirukaid sööma, kus läks suureks lauamängutuhinaks. Menukaim ja lõbusaim neist oli Pictionary Air. Kohe tuli välja, kes kellega kauem on kõrvuti laulnud ning seega vältimatult ka mõtteid jagab ja tabab. 

Pühapäeval tegime viimase proovi õhtuse kontserdi lugudega ja peale lõunasööki oligi aeg kirikusse minna. Kirikus tegime lavaproovi koos Ullaga orelil, ka saime esimest korda teha viiuliga kokku lugu “Taas talv on tulnud”. Viiulit tuli meile mängima imeandekas Hellika Otsar, kelle soolo tegi sellest armsast jõululoost tõeliselt hinge puudutava pisarakiskuja. Kontsert läks väga hästi: lõpus tuli esmaesitusele Mariliis Valkoneni “Elu on voolamise” tuttuus naiskooriseade, mis kindlasti rikastab kooride repertuaari ja pakub paljudele laulmisrõõmu. Kontserdi järel soovisime kõigile rõõmsaid jõule ja hakkasime kodude poole sõitma. 

Uuesti kohtume juba aastal 2024. Seniks häid jõule ja rahulikku aasta lõppu kõigile!