Meie teine sügislaager algas traditsiooniliselt reede õhtul armsas Tallinna Ühisgümnaasiumi suures saalis. Seekordse laagri eesmärk oli teha tutvust tulevase jõulukontserdi lugudega ning lihvida Edvard Griegi “Kevadet” ja Mari Amori “Kuuvikerkaart”, et need pühapäeval salvestada. Nii veetsimegi reedese proovi Griegi ja Amori seltsis. 

Laupäeva hommikul alustasime eraldi altide ja sopranite rühmaproovidega, kus tegime tööd detsembris advendikontserdil esitusele tulevate jõululaulude partiidega. Terve päeva vältel olid meil paralleelselt individuaalsed hääleseaded kahe vilistlasega, kes nüüdseks laulavad rahvusooper Estonia ooperikooris: Eva-Maria tegi tööd altidega ja Meriti sopranitega. Tegusate proovide vahele mahtus lõunapaus ühise juturingiga, kus peamiselt jagasime sügise ja kooliga kaasnevaid rõõme ja muresid. Samuti õppisime Külli juhendamisel, kuidas teha origami-luike. Selle kunsti sai ta selgeks, kui käis suvel Jaapanis, ning jagas oma uut oskust rõõmuga. Laupäeval õhtuseks prooviks liitusid meiega Kadri Voorand ja klaverisaatja Ulla Krigul ning jätkasime valmistumist tulevasteks kontsertideks.

Pühapäeva hommikul suundusime ERRi esimesse stuudiosse, kus meid salvestasid Kaspar Karner ja Anton Ventsel. Alustasime Amori “Kuuvikerkaarega”, mis läks päris kiiresti ja edukalt. Edasi oli aeg aga suuremaks pingutuseks: Griegi “Kevade” salvestamine pani meid kollektiivina küll rohkem proovile, kuid õnnelikult ületasime ka selle mäe.

Uuesti kohtume novembri alguses Rakveres, kus anname koos Virumaa kooridega isadepäeva kontserdi. Rohkem infot peagi!