Neidudekoor Leelo võitis Peterburis Grand Prix ja kaks esikohta!

Üle-eestiline neidudekoor Leelo (dirigent Külli Kiivet) võitis 5. augustil 2014, 10. rahvusvahelisel koorikonkursil Singing World, Peterburis Grand Prix ja kaks esikohta – modernse ja rahvamuusika kategoorias ning eripreemia parima rahvusliku kostüümi eest.
Leelokoor laulis valdavalt Eesti heliloojate muusikat (Mägi, Kõrvits, Uusberg, Puur jne) ja andis kontserdi Peterburi Jaani kirikus.Leelod on uue dirigendi, Külli Kiiveti käe all laulnud alates 2013. aasta novembrist. Kooris on lauljaid üle Eesti ning ühiseid laululaagreid oli enne konkurssi kõigest neli. Seda suurem ja rõõmsam oli koorile selline suur edu! Lisaks lauludele õppisid Leelokoori lauljad selgeks ka koreograaf Elo Undi kaunid liikumisseaded. Hooaja alguses töötas tüdrukute vokaalsete oskustega ka hääleseadja Teele Jõks. Tüdrukud said nii žürii kui ka publiku käest kiita, kui väga kokkuhoidev ja üksteisega arvestav kollektiiv.

Konkursil osalesid koorid 11 riigist (sh Venemaa, Saksamaa, Jaapan, Singapur, Hong-Kong, Küpros, Prantsusmaa ja Itaalia). Konkursi kunstiline juht on Sergei Ekimov, kes on eestlastele tuntud Peterburi Konservatooriumi naiskoori dirigendina (“Tallinn 2011” Grand Prix võitja). Zürii koosnes kuuest tunnustatud koorimuusika eksperdist, mille esimeheks oli professor Valeri Uspenski Venemaalt (žüriiliikmed: Ludmila Litsova Venemaalt, Zoja Tumanova-Rodman Eestist, Leonardo Sagliocca Itaaliast, Aleksander Soloviev Venemaalt, Jakov Dubravin Venemaalt, kes oli ka žürii auliige).

Kooridel oli võimalus osaleda 10 kategoorias. Leelod osalesid kahes kategoorias, mille võistlusajad olid järjest 1,5 h jooksul. Modernse muusika voorus läks esimene koht kolme koori vahel jagamisele, kes kõik osalesid ka hiljem Grand Prix voorus. Rahvamuusika voorus võitsid Leelod ainsa esikoha. Publiku lemmikuks osutus Marymounti Keskkooli lastekoor Hong-Kongist (dirigent Jane Lau). Parima dirigendi preemia sai Saksamaa meeskoori “Eintracht Erbach/Taunus” dirigent Karl-Wilhelm Dünnes.