20. augustil, kaks päeva peale Haapsalu laagrit seadsime leelodega jälle sammud Läänemaa poole: seekord siis Haapsalust kiviviske kaugusele Hiiumaale, Emmastesse, kus veetsime kolm imeilusat päeva täis laulu, tantsu ning toredaid hetki üksteisega. Soov külastada Hiiumaad on meil olnud juba pikalt, sest üks meie laulja – Minni – on just sealt pärit. 

Juba laagri esimene päev oli üpris tihe: kaugemalt tulijad alustasid sõitu juba poole kaheksa paiku, et olla kella kaheks valmis Emmastes laagrit avama. Alustuseks laulsime tähtsa päeva puhul Eesti Vabariigi hümni ning seejärel tegime suures ringis nimede mängu, et kõigil värsketel (nagu meie armas dirigent Külli uusi lauljaid kutsub) ikka kaaslauljate nimed pähe saaks ja ka vastupidi. Esimese päeva õhtul peale kiiret proovi esinesime Raul Talmari suguvõsa kokkutulekul. Publik oli väga armas ja kodune ning kontserdi lõpus palus Külli Raul Talmari taasiseseisvumispäeva puhul juhatama laulu “Ta lendab mesipuu poole”. 

Laagri teine päev möödus meie armsa koreograafi Elo seltsis, mis oli veidi kurnav, kuid siiski imetore. Õhtu lõppes nostalgilise hirmnaljaka isetegevusõhtuga, sünnipäevalaste õnnitlemisega ja, nagu alati, ühe suure mõnusa juturingiga, kus said läbi arutatud kõigi suviseid seiklused ja toimetused. Seega valutasid magaminekuajaks nii jalalihased tantsust kui ka kõhulihased naerust.

Viimasel päeval päeval harjutasime üht täiesti uut lugu, mida kuulete märtsis juubelikontserdil, kuni oligi aeg suunduda praami peale ning alustada pikka sõitu koju. Kurvastama ei pidanud siiski keegi, sest kohtume jälle juba septembri alguses Tallinnas!

Tekst: Katrinka, II sopran

Pildid: Külli, Karoliine, Kertu ja Kristina