2017. aasta viimasel õhtul tuli Tallinnas Nordea Kontserdimajas 200 noore laulja ja muusiku poolt, kes kuuluvad üle-eestilistesse noortekollektiividesse, esiettekandele Pärt Uusbergi Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kirjutatud teos “Eestimaa atmosfäärid”. Nende 200 noore seas olid loomulikult ka leelod.

Juba 30. detsembril koguneti Nõmme muusikakoolis, et anda muusikaliselt teosele viimane lihv ning teha viimaseid märkusi lavalise liikumise kohta. Pärast liikusid leelod edasi Külli juurde, et muljetada jõuludest. Õhtu jooksul käisid tublidel leelodel ka päkapikud. Kõik said koju kaasa heegeldatud inglikese ja piparkooke. Küllile olid aga leelo inglid kirjutanud ja salvestanud laulu, mida ühiselt ka koos kuulati. Laulu saab kuulata siit. Pühapäeva hommikul kogunesid noored juba varakult Nordea kontserdimajas, et salvestada ERR-le jupike teosest ning teha intervjuu Pärdi endaga. Toimusid viimased läbimängud ning jagati laiali viimased rohelised paelad ja lipsud.

Õhtuks oli aga saal täitunud tuhande inimesega ning jõudiski kätte kauaoodatud hetk. Tund aega möödus lennates ning juba seisiski kogu publik püsti ja saal täitus ovatsioonidega. AITÄH, et jagasite meiega koos hetke oma aastavahetusest ning järgmiste kohtumisteni.

Pilte peaproovist näeb siit.