Pärast paari kuu pikkust puhkust kogunesid leelod Vana-Vigalas, et alustada oma 2016/2017 hooaega. Kohale jõudis küll 15 lauljat ning ega ka ilmataat meile halastanud, kuid see ei olnud takistuseks uue repertuaari õppimisel.

Traditsiooniliselt alustati laagrit Kooriühingu lipu heiskamisega “Mesipuu” saatel. Edasi liiguti leelode tavalisse harjutuspaika – võimlasse. Proovidega alustas Külli ning pärast pausi kuni õhtuni jätkas proovidega Leiu. Suureks õnnetuseks vedas Külli süntesaator meid alt. Proove viidi läbi telefoni abil või varusüntesaatoriga, mis ei olnud suuteline mängima kolmkõlasid, kuid oskas teha konnahääli. Siiski saadi hakkama ning kõik uued lood said läbi vaadatud. Vahepeal käidi end harimas Triin Ella loengus. Pärast õhtusööki toimus hooaja avakoosolek, kus vahetati suvemuljeid ning valiti endisele koorivanemale Anule mantlipärija. Uueks koorivanemaks sai PILLE-RIIN ja tema ülesanded teise soprani häälerühmavanemana võtab üle GERTRUD. Ja kui väljas oli juba mõnusalt pime ning taevas särasid tähed ja kuu, retsis Anu viimast korda rebaseid. Palju õnne kõigile tublidele Pottidele ja Pannidele, kellest kõigist said täisväärtuslikud Leelo koori liikmed!

Teisipäeva hommikul tehti tublisti proovi. Pärast lõunat hakati ette valmistama isetegevusõhtu taidlust. See aasta oli erakordne selle poolest, et esimest korda 34 aasta jooksul osales laagris ka Rahvusooper Estonia poistekoor. Õhtul andsid nad võimsa kontserdi Kivi-Vigala kirikus, mida KÕIK leelod kuulamas käisid.

Kolmapäeval tehti palju proovi ning põhiliselt harjutati pargikontserti repertuaari. Harjutati ka isetegevuskava. Huvilised said õhtul minna jällegi Kivi-Vigala kirikusse, kus seekord esines Heinavanker.

Neljapäev hommikuks oli ilmataat otsustanud, et aitab sellest vihmast ning kuni laagri lõpuni enam ei sadanud. Hommikul alustati prooviga pool tundi varem, sest Külli pidi minema laulupeo lugude dirigeerimistundidesse. Kõigepealt lauldi võimlas lahti ning liiguti laululava “akustikat” proovima. Pärast Külli lahkumist tegi proove edasi Pille-Riin. Harjutati “Lauluragina” ja “Tallinn 2017” repertuaari ja koreograafiat ning viimistleti isetegevuskava. Lõunaaeg söödi ja puhati õhtuse kontserdi jaoks. Pärastlõunal mindi uuesti laululavale soundchecki ja ühislaulude proovi. Kontsert oli leelodele edukas ning lõppes väga võimsa ühendkooride “Mesipuuga”. Siis istutati parki kolmekümne neljas tamm  ning mindi rõõmsal meele õhtusööki sööma. Kell kümme hakkas kaua oodatud “Meelejahutaja”, mis võrreldes eelmine aasta oli publiku ja osalejate arvates kõvasti edasi arenenud. Öösel sõbruneti veel ENPO-de ja alles jäänud kalevitega, kellega lõbutseti varajaste hommikutundideni.

Reede hommikul pakiti asjad, söödi hommikust ning liiguti bussidele. Vigala oli lõppenud 🙂